Kemalettin Mah. Omurtak Cad.

Menekşe Sk. No:13/B Çorlu - Tekirdağ

100% Organik Solucan Gübresi (Katı)

%100 Organik Solucan Gübresi (Katı)

Toptan ve Perakende Solucan gübresi satışlarımız mevcuttur. Miktar ve fiyat bilgisi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Kırmızı Kaliforniya Solucanı (Eisenia Foetida)

Kırmızı Kaliforniya solucanı özel bir kompost solucanıdır. Latince ismi Eisenia Foetida’dır. Bundan yaklaşık yarım asır önce Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde üniversitenin de desteğiyle melezlenerek elde edilmişlerdir. Bu türün en büyük özelliği, diğer türlere göre daha fazla gübre üretmeleri ve daha hızlı üremeleridir. İdeal şartlarda sayıları 4 ayda minimum iki katına çıkar. Bundan dolayı da sürekli genişleyen ve sürekli gübre üretimini arttıran bir tesis yapısından söz edebiliriz. Bir diğer özellikleri ise, diğer tür solucanlara göre daha küçük ve ince olmalarıdır. Yüzeye yakın yerlerde yaşarlar ve ışıktan hiç hoşlanmazlar. Güçlü bağışıklık sistemine sahip oldukları için yeni ortama adaptasyonları çok yüksektir. Ancak besin ortamlarında bazı fiziksel şartların sağlanması elzemdir. Bunlardan en önemlileri sıcaklık,nem ve ph’tır. İdeal sıcaklık 17-22 santigrad, ideal nem ise %70-80 arasındadır. Nötr ph değerinde en iyi faaliyet gösteren Kırmızı Kaliforniya türü solucanlar, asidik ortamlardan hiç hoşlanmazlar. Ayrıca besin ortamlarının iyi havalandırılması ve aşırı nemden uzak durulması çok önemlidir.
Firmamız, solucan gübresi satışı yanı sıra, talep edildiği takdirde, doğru tür olan Kırmızı Kaliforniya Solucanı satışından sistem kurulumuna kadar siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktayız. Solucanların dünyasını keşfetmek ve sistem hakkında bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilir, randevu alındığı takdirde tesisi gezebilirsiniz.